
| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 40 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm ,25 ppm ,50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supply Current | 24 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 432
Distributors
pcbx
Unit Price$0.82330
Ext.Price$0.82330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.82330 | $0.82330 |
| 10 | $0.66288 | $6.62880 |
| 25 | $0.60649 | $15.16225 |
| 50 | $0.55490 | $27.74500 |
| 100 | $0.50770 | $50.77000 |
| 300 | $0.48340 | $145.02000 |
| 500 | $0.46027 | $230.13500 |
| 1000 | $0.43582 | $435.82000 |
